„Jesteś tym co podołasz” - Wiesława Szmborska

 

Aktualności

 

 

 

Super Puchar Polski
„Futsal Bez Barier”,
19 kwietnia 2024r.

Robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 19 kwietnia 2024r.

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Uczestniczyli w nim: dr Piotr Kozdrowicki – Wicewojewoda Dolnośląski, Michał Piechel – Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego, Paweł Parus- Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Alicja Szatkowska – prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Małgorzata Franczak – Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości, Anna Grabowska – dyrektor Fundacji Promyk Słońca, Krzysztof Peda – prezes TNM.

Zebrani ustalili wstępne propozycje dotyczące spotkania z Pełnomocnikiem Rządu oraz ustalony został harmonogram agendy. Więcej informacji wkrótce.

Portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego, 19 kwietnia 2024r.

Zapraszamy na portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego www.dmws.pl

Warto tu zajrzeć, bo na portalu Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego prezentowane są dostępne na Dolnym Śląsku bezpłatne lub przystępne cenowo usługi społeczne wspierające osoby w najtrudniejszej sytuacji.

Usługi te adresowane są przede wszystkim do osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, osób niesamodzielnych wymagających dziennej lub całodobowej opieki oraz osób zagrożonych wykluczaniem społecznym z uwagi na chorobę, samotność, długotrwałe bezrobocie czy bezdomność.

Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego jest po to, by każda osoba potrzebująca pomocy uzyskała jak najszybszą informację o Formach wsparcia w miejscu swojego zamieszkania lub najbliższym otoczeniu.

Dlatego na www.dmws.pl prezentowane są krótkie opisy Form wsparcia połączone są z interaktywną Mapą Dolnego Śląska przedstawiającą podmioty oferujące usługi społeczne w dolnośląskich gminach i powiatach.

Za pośrednictwem Dolnośląskiej Mapy Wsparcia Społecznego przedstawiciele dolnośląskich instytucji samorządowych, pomocy społecznej, ochrony zdrowia i organizacji pozarządowych mogą prezentować Mieszkańcom Dolnego Śląska swoją ofertę usług społecznych.

Polecamy Państwu - Dolnośląską Mapę Wsparcia Społecznego - warto zaczerpnąć z niej wiedzę i informację - by pomóc potrzebującym.

Niesamowity Dolny Śląsk ❤, 17 kwietnia 2024r.

Do wakacji dwa miesiące - najwyższa pora zaplanować urlop 😎.

Dolny Śląsk ma wiele atutów, o których opowiadamy w najnowszym wideo⬇️⬇️⬇️

https://fb.watch/rvP_Frw7-T/

Grupa branżowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 17 kwietnia 2024r.

Dziś odbyło się kolejne spotkanie Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami prowadzonej przez Małgorzatę Franczak. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim Społecznej Mapy Wsparcia realizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. O projekcie szerzej poinformuję wkrótce.

Ponadto rozmawialiśmy o innych tematach związanych z działaniami środowiska osób z niepełnosprawnościami realizowanych w organizacjach pozarządowych i samorządach. Kolejne spotkanie grupy 17 maja 2024r.

Spotkanie z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Łukasz Krasoń
Izabela Bodnar - Posłanka na Sejm RP

Tydzień Bez Barier w Jelczu-Laskowicach (CSiR) i Oławie (Go Kino) w dniach od 19 do 21 kwietnia!, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Poniżej plan wydarzenia wraz z harmonogramem:

    DZIEŃ 1:
  • ⚽ Mecz o Super Puchar Polski Bez Barier (19 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 18:00 do 19:30)
  • ⚽Gala Mistrzów Bez Barier (19 kwietnia - Go Kino Oława; od 20:00 do 21:00)
    DZIEŃ 2:
  • ⚽ Ekstraklasa Futsalu Bez Barier (20 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)
    DZIEŃ 3:
  • ⚽ 1 Liga Futsalu Bez Barier (21 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)

Futsal Bez Barier
Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN
Dolny Śląsk

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego, 15 kwietnia 2024r.

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. To inicjatywa, dzięki której przywracane jest wykorzystanie turystyczne Odry i innych dolnośląskich rzek. Rozstrzygnięcie konkursu zaprezentował Krzysztof Maj – członek zarządu województwa, a w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele beneficjentów, wśród których znaleźli się:
Więcej informacji na stronie: Dolnośląski Fundusz Odrzański – rozstrzygnięcie konkursu

Czas wyborów dobiegł końca, 8 kwietnia 2024r.

Czas wyborów dobiegł końca. To była piękna przygoda, ktorą mogłem realizować wspólnie ze wspaniałą ekipą: Asią, Natalią, Anią i Olą. Tak jak zapowiadałem, nigdy nie byłem politykiem i zapewne nim nigdy nie zostanę. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, który podsumowuje mój udział w wyborach samorządowych. A ja wracam do roboty 😉

Idźcie na wybory, my już zagłosowaliśmy ❤️, 7 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska 💚🤍❤️ 🇮🇹⚽, 6 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska💚🤍❤️ 🇮🇹⚽ Dziś wygraliśmy, co może być dobrą wróżbą na kolejne dni.

Znowu pojawiło się mnóstwo kibiców w tym także nasza ekipa KKN💪

WKS Śląsk Wrocław - Warta Poznań (2:1).

To był naprawdę dobry dzień. Uwielbiam mecze, turystykę stadionową oraz tę rodzinną. To potężne źródło integracji.

Hej Śląsk 🇮🇹⚽

5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”, 6 kwietnia 2024r.

Ależ wielką niespodziankę przygotowała mi Asia na koniec kampanii Wraz z Anią Wargocką przygotowały i zmontowały 5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”.

Czuję się mocno skrępowany bo to odcinek, który jest dedykowany od Asi dla mnie. I kompletnie nie miałem pojęcia, że zostanie wyprodukowany. To film o mnie zaprezentowany okiem mojej ukochanej żony. Z pewnością będzie świetnym uzupełnieniem naszej miłości i mam nadzieję, że Wy także go chętnie obejrzycie.

Zachęcam także do subskrybowania naszego kanału i udostępniania go.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław