„Jesteś tym co podołasz” - Wiesława Szmborska

 

Aktualności

 

 

 

Projekt "FKN na szlaku", 15 lipca 2024r.

Wczoraj odbyła się pierwsza integracyjna wycieczka do Jeleniej Góry i okolic. Projekt "FKN na szlaku" to inicjatywa osób z niepełnosprawnościami skupionych przy Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław. W przygotowaniu tego wyjazdu pomógł nam Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Prezes Mariusz Marczak wcielił się w rolę przewodnika. Pokazał nam piękną panoramę Karkonoszy Złoty Widok-Szklarska Poręba, dostępny dla osób z niepełnosprawnościami Wodospad Szklarki. Po zejściu z trasy czekał na nas smakowity grill w przepięknym otoczeniu natury i Wieża książęca w Siedlęcinie.

Niezwykle cieszymy się, że Kluby zrzeszone w Federacji współpracują ze sobą i zachęcamy do tego typu relacji w innych ośrodkach. Być może już wkrótce odwiedzimy Milicz 🙂
Podziękowania dla Mariusza Marczaka i Ewy Marczak oraz Karkonoskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Za pomoc, wsparcie i przygotowanie naszej wyprawy. Szacunek.
P.s Za niespełna dwa tygodnie jedziemy na mecz do Gliwic w ramach naszego projektu #FKNNaSzlaku do zobaczenia. Projekt "FKN na szlaku" został sfinansowany ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Ponad 200 mln zł na rozwój usług asystenckich i opiekuńczych na Dolnym Śląsku , 12 lipca 2024r.

Ruszają projekty dotyczące opieki nad osobami niesamodzielnymi. W Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy spotkali się przedstawiciele organizacji, firm i instytucji, których projekty zostały wybrane do realizacji. Spotkanie było okazją do wręczenia certyfikatów potwierdzających przyznanie dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. W wydarzeniu udział wziął Jarosław Rabczenko, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Więcej na stronie: https://umwd.dolnyslask.pl/.../ponad-200-mln-zl-na.../

"Pasja tworzenia", 2 lipca 2024r.

26 czerwca w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbył się wernisaż pt. "Pasja Tworzenia". Wystawa została zorganizowana we współpracy z Domem Kultury Głuchych we Wrocławiu. Jednym z zaproszonych gości była Pani Bogusława Kulińska - Dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD.

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna, Dolny Śląsk

Wyjazd do Berlina na mecz Polska - Austria (1-3), 21 czerwca 2024r.

Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Polska gra 🇵🇱⚽

Szkolenie asystentów w Fundacji Promyk Słońca, 20 czerwca 2024r.

Wczoraj szkoliliśmy pierwszą grupę kandydatów na asystentów w Fundacji Promyk Słońca. Warsztaty dotyczyły specyfiki pracy z osobą z niepełnosprawnością ruchową, poruszającą się na wózku. Bardzo lubię takie szkolenia. One dodają mi energii do dalszych działań, gdyż asystenci są bardzo potrzebni w usługach społecznych realizowanych przez środowisko, w tym organizacje czy urzędy, choćby takie jak nasz.
Życzymy powodzenia w nowej pracy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój asystentury w naszym regionie.

Spotkanie Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 20 czerwca 2024r.

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Rozmawialiśmy o sprawach bieżących, w tym promocji naszej grupy i podsumowaniu tegorocznych działań. Gospodarzem wczorajszego wydarzenia była Fundacja Katarynka, która zaprosiła nas do nowego lokalu przy ul. Energetycznej 10A. Teraz czas na przerwę wakacyjną.
Warto dodać, że Grupa Branżowa, w której regularnie uczestniczę doczekała się w końcu profilu w social mediach: Wrocławska Grupa Branżowa ds Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności

Wyjazd do Hanoweru na mecz Polska - Holandia (1-2), 16 czerwca 2024r.

Kilka dni temu, tuż przed Euro kadra reprezentacji Polski otrzymała dwa potężne ciosy. Kontuzje Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika sprawiły, że mecz Polska - Holandia na dzień dobry mógł oznaczać katastrofę. Ale katastrofy nie było. Całkiem niezły mecz w Hamburgu dał nadzieję na to, że być może uda się coś jednak ugrać w tym turnieju. Dla naszej wrocławskiej ekipy wyjazd był kolejną niezwykłą przygodą. Uczestniczyłem w kilku turniejach rangi mistrzostw Europy czy mistrzostw Świata i zawsze wyjazd na jakikolwiek mecz, a w szczególności Polaków daje bardzo dużo dobrej energii. Tak było i tym razem na stadionie w Hamburgu oraz w czasie turystycznych przygód. Kolejny mecz już w najbliższy piątek. Tym razem jedziemy do Berlina. Euro właśnie się rozpoczęło na dobre, więc dalej trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych i emocjonujące mecze podczas tegorocznego euro.