Aktualności

 

 

 

Spotkanie członków Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego w Miliczu, 13 czerwca 2024r.

Dziś w Miliczu odbyło się spotkanie członków Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego wraz z zaproszonymi gośćmi, samorządowcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Wcześniej odbyło się walne zgromadzenie członków Federacji.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o potrzebie wspierania i szkoleń dla trenerów pracy oraz osób z niepełnosprawnościami, chcących pracować na otwartym rynku pracy. Temat jest bardzo złożony. Wiele lat zaniedbania związanych z brakiem akceptacji w społeczeństwie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i chorobami psychicznymi sprawiło, że trzeba kształtować nowe wzorce. Wstępnie jesteśmy umówieni na szczegółowe i merytoryczne spotkanie, aby wśród osób z niepełnosprawnościami pojawiało się więcej ofert pracy na wolnym rynku. Trzymam kciuki i jestem przekonany, że w naszym samorządzie uda się zrobić wiele dobrego w tej kwestii. Tym bardziej, że wśród radnych sejmiku mamy wybitnego specjalistę ds. Zatrudnienia Wspomaganego: Radnego Sławomira Piechotę. Z dużą nadzieją i dobrą energią wracam z Milicza.

Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Dorota Folmer - Starosta Powiatu Milickiego

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław, (1:2), 25 maja 2024r.

Mamy tyle samo punktów, co mistrz Polski Jagiellonia Białystok. Jednak my kończymy ze srebrnym medalem. To ogromny sukces patrząc z perspektywy poprzedniego sezonu. Gratuluję całej ekipie Śląska – piłkarzom, trenerom, działaczom i kibicom. Gratulacje dla żółto-czerwonych za niesamowity sezon, podczas którego co chwilę zmieniał się lider. Pozostaje teraz tylko świętować srebrny medal i trzymać kciuki za występy w europejskich pucharach. A może uda się pojechać na jakiś wyjazd?🤭 Tak jak dwa lata temu do Estonii😎

WKS Śląsk Wrocław
Jacek Magiera

Barycz Sułów zdobywcą Dolnośląskiego Pucharu Polski!, 22 maja 2024r.

Po bezbramkowym, zaciętym meczu i rzutach karnych zespół Baryczy Sułów pokonał Karkonosze Jelenia Góra. Było to nie tylko sportowe święto na Dolnym Śląsku, ale także okazja do spotkania się samorządowców, działaczy i kibiców. Na trybunach stadionu dzierżoniowskiego spotkali się fanatcy obu drużyn, a wśród nich jak zwykle niepełnosprawni kibice zrzeszeni w Karkonoskim Klubie Kibiców Niepełnosprawnych, którym zarządza prezes Mariusz Marczak. Na trybunach dało się też wypatrzeć kilkuosobową ekipę KKN Śląska Wrocław. Było hucznie, niemal Sylwestrowo 🧨🎇 Konkurs rzutów karnych przyniósł potężną dawkę emocji. Ostatecznie to Barycz Sułów miał powody do radości. Wśród kibiców zapanowała euforia. Cały mecz był niezwykle emocjonujący ponieważ los obu drużyn zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Bardzo dziękuję Marcinowi Folmerowi za zaproszenie. Kibicowałem Baryczy Sułów, mam szczególne powody do zadowolenia tym bardziej, że w sztabie szkoleniowym jest mój chrześniak Przemo. Niezwykle miło było także spotkać się z Alicją Szatkowską prezes MMilickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnychoraz Panią DDorota Folmer - Starosta Powiatu MilickiegoDziękuję za te emocje i wspaniały czas!
Świetną fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie na profilu MMade_by_Ernest

Finał Pucharu Polski w Dzierżoniowie, Barycz Sułów-Karkonosze Jelenia Góra, (0:0), 22 maja 2024r.

Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 22 maja 2024r.

Panie Marszałku, dziękuję za zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnego zadania jakim jest funkcja Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Ponad 9 lat służby samorządowej to był okres, podczas którego, udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw oraz setki projektów, takich jak chociażby Kokoszka Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci", Niezwykła Kraina, setki zadań zrealizowanych przez NGO'sy będących barometrem potrzeb środowiska osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku. Dziękuję za wyrozumiałość, życzliwość, ogromną sympatię i umiejętność łączenia ludzi.

Jestem przekonany, że dalsze moje działania w Urzędzie Marszałkowskim z nowym marszałkiem Pawłem Gancarzem przyniosą kolejne ważne inicjatywy działania. Niepełnosprawność nie zna polityki, więc trzeba działać i wspierać potrzeby ludzi naszego środowiska. Po to jesteśmy. Trzymam kciuki za naszą samorządową drużynę.
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Srebrny medal PKO Ekstraklasa już mamy, ale czekamy na więcej, 18 maja 2024r.

Srebrny medal PKO Ekstraklasa już mamy, ale czekamy na więcej. Niestety to już nie zależy tylko od nas. Ale wierzymy 💚 Dziś jednak świętujemy srebro przy pełnych trybunach i ogromnie głośnym dopingu. Pamiętając ostatni wyjazd tamtego sezonu, gdzie drżeliśmy o utrzymanie trudno pojąć co stało się z naszą drużyną, że zmieniła się nie do poznania. Brawo drużyna WKS Śląsk Wrocław i trener Jacek Magiera.

Dziś Wrocław nie zaśnie 😉 Wrocław jest dziś 🇮🇹

Konferencja zorganizowana przez PFRON, WPT, ZUS, 16 maja 2024r.

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami przez pracodawców jest jednym z priorytetów naszego środowiska. Dlatego cieszę się z dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, WPT - Wrocławski Park Technologiczny, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Trochę tylko szkoda, że tak trudno dotrzeć do nowych osób, które są zamknięte w swoich domach. Pomimo tego, że nasze środowisko bardzo się o to stara. Tylko poprzez ich otwarcie będzie można uruchomić procesy aktywizacji zawodowej, społecznej i rehabilitacyjnej, ale to przecież nie jest wina uczestników zebranych podczas dzisiejszej konferencji... Brawo dla organizatorów 🙂😄💪

UWAGA tj. bardzo ważna informacja ❗❗❗, 16 maja 2024r.

W 2008 roku założyłem wraz z ekipą Śląska pierwszy w Polsce Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Okazało się, że ponad kilkaset osób zostało zaktywizowanych poprzez udział w imprezach sportowych. Po jakimś czasie powstała Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN i poza Wrocławiem czy Warszawą zrzeszyło się w całym kraju kilkadziesiąt organizacji pozarządowych skupiających kibiców z niepełnosprawnościami. Do grona ludzi z Federacji dołączył się także Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wspólny projekt Kibice Razem jeszcze bardziej zaktywizował środowisko osób ze szczególnymi potrzebami. Od ponad 15 lat robiliśmy bardzo wiele, a ja sam próbowałem "wyciągać z domu" jak najwięcej osób, które po prostu potrzebują pomocy. Ale w tym roku projekt KR został nagle zawieszony z niewiadomych powodów. Próbujemy wraz ze środowiskiem dotrzeć do Pana Ministra Sportu, aby nie odbierał ludziom nadziei. Chcemy dalej budować kolejne ośrodki i pomagać ludziom, którzy zostaną zaktywizowani poprzez sport. Tym bardziej, że doczekaliśmy się kapitalnych organizacji pozarządowych, merytorycznych partnerów i osób związanych z naszym środowiskiem. Zazdrości nam cała europa. Nic tylko dalej działać i pomagać. Jednak nasz piękny sen został przerwany.

Przeczytajcie więc ten artykuł i jeśli ktokolwiek mógłby pomóc nam poprzez ludzi związanych z polityką, samorządami lub organizacjami pozarządowymi, będziemy zobowiązani. Ja także chętnie spotkam się lub skontaktuje z każdym kto jest w stanie nam pomóc. Bo trudno sobie wyobrazić, że w miejsce świetnie działającej federacji powstanie pustka.

Więcej czytaj tu...

WKS Śląsk Wrocław - Cracovia (4:0), 10 maja 2024r.

WKS Śląsk Wrocław znowu na fotelu lidera PKO Ekstraklasa 🇮🇹💚 Być może jutro się to zmieni 🤷 ale dziś cieszymy się z naszą ukochaną drużyną.

WKS Śląsk Wrocław - ARGED BM (102:97), 9 maja 2024r.

Konferencja inaugurująca Lodołamacze 2024 oraz warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami,
7 maja 2024r.

7 maja 2024 odbyła się konferencja inaugurująca Lodołamaczy 2024 zorganizowana przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Konferencja została połączona z warsztatami sensoryczno-plastycznymi dla osób z niepełnosprawnościami.

Do udziału w konferencji inauguracyjnej Lodołamacze 2024 zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową, Lodołamacze, przedsiębiorcy, ubiegłoroczni laureaci Konkursu oraz media.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tegorocznej edycji: https://www.lodolamacze.info.pl/

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - WKS Śląsk Wrocław, 5 maja 2024r.

Z Ostrowem Wlkp udało się wygrać tylko i aż jeden mecz. Emocji nie brakowało. Czekamy zatem na czwartkowy i sobotni mecz.
Hej Śląsk 🇮🇹 🏀

Ślązeczek pokonał ŁKS (2:1), 5 maja 2024r.

Po wczorajszym zwycięstwie koszykarzy w Ostrowie dziś przyszedł w końcu dobry czas dla piłkarzy WKS Śląsk Wrocław. Po "dziwnym", pełnym niespodziewanych wydarzeń spotkaniu Ślązeczek pokonał ŁKS 2:1. Nasza liga oszalała! Co tu się dzieje?!?! Zielono-Biało-Czerwoni ponownie obejmują fotel vice lidera.

Nasza ekipa Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław wraca do Wrocławia w kapitalnych nastrojach Hej Śląsk!🇮🇹

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja 2024r.

„Turystyka Społeczna” odgrywa coraz większą rolę w aktywizacji osób z różnorakimi niepełnosprawnościami, 30 kwietnia 2024r.

Turystyka Społeczna odgrywa coraz większą rolę w aktywizacji osób z różnorakimi niepełnosprawnościami.

Wydarzenie kierowane jest do instytucji i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz osób niepełnosprawnych.

Dlatego bardzo się cieszę, że Fundacja Ładne Historie wspiera ten niezwykle istotny obszar. Zachęcam do zaglądania na profil i stronę internetową.

Konferencja inaugurująca Lodołamacze 2024 oraz warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami, 29 kwietnia 2024r.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON zaprasza na konferencję inaugurującą Lodołamacze 2024 oraz warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami pt. „Wiosna według Multisensorycznej przestrzeni Ekoplastycznej”

✅ 7 maja 2024 r. godz. 11:00-14:00
✅ Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu,
ul. Dobrzyńska 21/23,
sala konferencyjna nr 510 na V piętrze

Zapisy pod adresem mailowym:
komunikacja@popon.pl
lub telefonem: +48 512 297 539

„Stwórzmy przyjazne miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością”, 29 kwietnia 2024r.

Już 16 maja 2024 serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawą konferencję. Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym organizuje wydarzenie pn.: „Stwórzmy przyjazne miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością”. Konferencja odbędzie się we Wrocławskim Parku technologicznym, przy ulicy Duńskiej 9, w budynku DELTA.

Wydarzenie kierowane jest do instytucji i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz osób niepełnosprawnych.

Zapisy do 13 maja 2024 r. pod adresem: Wroclaw_wydarzenia@zus.pl

6 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Na łonie natury”, 25 kwietnia 2024r.

Super Puchar Polski
„Futsal Bez Barier”,
19 kwietnia 2024r.

Robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 19 kwietnia 2024r.

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie dotyczące wizyty Łukasza Krasonia, Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Uczestniczyli w nim: dr Piotr Kozdrowicki – Wicewojewoda Dolnośląski, Michał Piechel – Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego, Paweł Parus- Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Alicja Szatkowska – prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Małgorzata Franczak – Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości, Anna Grabowska – dyrektor Fundacji Promyk Słońca, Krzysztof Peda – prezes TNM.

Zebrani ustalili wstępne propozycje dotyczące spotkania z Pełnomocnikiem Rządu oraz ustalony został harmonogram agendy. Więcej informacji wkrótce.

Portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego, 19 kwietnia 2024r.

Zapraszamy na portal Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego www.dmws.pl

Warto tu zajrzeć, bo na portalu Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego prezentowane są dostępne na Dolnym Śląsku bezpłatne lub przystępne cenowo usługi społeczne wspierające osoby w najtrudniejszej sytuacji.

Usługi te adresowane są przede wszystkim do osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, osób niesamodzielnych wymagających dziennej lub całodobowej opieki oraz osób zagrożonych wykluczaniem społecznym z uwagi na chorobę, samotność, długotrwałe bezrobocie czy bezdomność.

Dolnośląska Mapa Wsparcia Społecznego jest po to, by każda osoba potrzebująca pomocy uzyskała jak najszybszą informację o Formach wsparcia w miejscu swojego zamieszkania lub najbliższym otoczeniu.

Dlatego na www.dmws.pl prezentowane są krótkie opisy Form wsparcia połączone są z interaktywną Mapą Dolnego Śląska przedstawiającą podmioty oferujące usługi społeczne w dolnośląskich gminach i powiatach.

Za pośrednictwem Dolnośląskiej Mapy Wsparcia Społecznego przedstawiciele dolnośląskich instytucji samorządowych, pomocy społecznej, ochrony zdrowia i organizacji pozarządowych mogą prezentować Mieszkańcom Dolnego Śląska swoją ofertę usług społecznych.

Polecamy Państwu - Dolnośląską Mapę Wsparcia Społecznego - warto zaczerpnąć z niej wiedzę i informację - by pomóc potrzebującym.

Niesamowity Dolny Śląsk ❤, 17 kwietnia 2024r.

Do wakacji dwa miesiące - najwyższa pora zaplanować urlop 😎.

Dolny Śląsk ma wiele atutów, o których opowiadamy w najnowszym wideo⬇️⬇️⬇️

https://fb.watch/rvP_Frw7-T/

Grupa branżowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 17 kwietnia 2024r.

Dziś odbyło się kolejne spotkanie Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami prowadzonej przez Małgorzatę Franczak. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim Społecznej Mapy Wsparcia realizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. O projekcie szerzej poinformuję wkrótce.

Ponadto rozmawialiśmy o innych tematach związanych z działaniami środowiska osób z niepełnosprawnościami realizowanych w organizacjach pozarządowych i samorządach. Kolejne spotkanie grupy 17 maja 2024r.

Spotkanie z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Łukasz Krasoń
Izabela Bodnar - Posłanka na Sejm RP

Tydzień Bez Barier w Jelczu-Laskowicach (CSiR) i Oławie (Go Kino) w dniach od 19 do 21 kwietnia!, 16 kwietnia 2024r.

Dziś na Wrocławskim Rynku spotkałem się z Łukaszem Krasoniem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło wspierania osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku, a w szczególności we Wrocławiu. Stąd też była także z nami kandydatka na prezydentkę Wrocławia, Izabela Bodnar. Ponadto, był z nami także Tomek Sysło, znany wrocławski aktywista. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów, wymienić się kontaktami, a docelowo rozpocząć współpracę nad poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Poniżej plan wydarzenia wraz z harmonogramem:

    DZIEŃ 1:
  • ⚽ Mecz o Super Puchar Polski Bez Barier (19 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 18:00 do 19:30)
  • ⚽Gala Mistrzów Bez Barier (19 kwietnia - Go Kino Oława; od 20:00 do 21:00)
    DZIEŃ 2:
  • ⚽ Ekstraklasa Futsalu Bez Barier (20 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)
    DZIEŃ 3:
  • ⚽ 1 Liga Futsalu Bez Barier (21 kwietnia - CSiR Jelcz-Laskowice; od 10:00 do 16:00)

Futsal Bez Barier
Federacja Kibiców Niepełnosprawnych - FKN
Dolny Śląsk

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego, 15 kwietnia 2024r.

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. To inicjatywa, dzięki której przywracane jest wykorzystanie turystyczne Odry i innych dolnośląskich rzek. Rozstrzygnięcie konkursu zaprezentował Krzysztof Maj – członek zarządu województwa, a w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele beneficjentów, wśród których znaleźli się:
Więcej informacji na stronie: Dolnośląski Fundusz Odrzański – rozstrzygnięcie konkursu

Czas wyborów dobiegł końca, 8 kwietnia 2024r.

Czas wyborów dobiegł końca. To była piękna przygoda, ktorą mogłem realizować wspólnie ze wspaniałą ekipą: Asią, Natalią, Anią i Olą. Tak jak zapowiadałem, nigdy nie byłem politykiem i zapewne nim nigdy nie zostanę. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, który podsumowuje mój udział w wyborach samorządowych. A ja wracam do roboty 😉

Idźcie na wybory, my już zagłosowaliśmy ❤️, 7 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska 💚🤍❤️ 🇮🇹⚽, 6 kwietnia 2024r.

Po obfitych i pracowitych dniach czas na relaks - mecz mojego ukochanego Śląska💚🤍❤️ 🇮🇹⚽ Dziś wygraliśmy, co może być dobrą wróżbą na kolejne dni.

Znowu pojawiło się mnóstwo kibiców w tym także nasza ekipa KKN💪

WKS Śląsk Wrocław - Warta Poznań (2:1).

To był naprawdę dobry dzień. Uwielbiam mecze, turystykę stadionową oraz tę rodzinną. To potężne źródło integracji.

Hej Śląsk 🇮🇹⚽

5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”, 6 kwietnia 2024r.

Ależ wielką niespodziankę przygotowała mi Asia na koniec kampanii Wraz z Anią Wargocką przygotowały i zmontowały 5 odcinek videobloga „Rodzina bez barier” pt. „Człowiek bez barier”.

Czuję się mocno skrępowany bo to odcinek, który jest dedykowany od Asi dla mnie. I kompletnie nie miałem pojęcia, że zostanie wyprodukowany. To film o mnie zaprezentowany okiem mojej ukochanej żony. Z pewnością będzie świetnym uzupełnieniem naszej miłości i mam nadzieję, że Wy także go chętnie obejrzycie.

Zachęcam także do subskrybowania naszego kanału i udostępniania go.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław

Miło nam poinformować, że podczas uroczystości św. Józefa w Katedrze Wrocławskiej Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami i prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych otrzymał z rąk ks. abp Józefa Kupnego Medal św. Jadwigi.

To najwyższe odznaczenie diecezjalne otrzymali: s. Teonila Nowakowska, józefitka - od wielu lat związana z Kurią Metropolitalną Wrocławską, Anna Lis z parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach oraz Paweł Parus - działający na rzecz osób niepełnosprawnych.

Medal św. Jadwigi jest wręczany, aby podkreślić zasługi poszczególnych diecezjan. Otrzymać go można za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej.

Film "wręczenie medali św. Jadwigi": https://www.youtube.com/watch?v=q-cUaW_OtzE.

Inauguracja programu Dostępność plus i komentarz pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program Dostępność plus, której przewodniczył premier Mateusz Morawiecki. Uczestniczyli w niej m.in.: minister inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej - Elżbieta Rafalska, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji i firm wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Województwo dolnośląskie reprezentował Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej...

Nie zmarnuj swojego 1.0%

Rok 2017 był dla nas szczególnie trudny. Ponad półroczny pobyt w szpitalu dał się mocno we znaki. Trzeba odbudować formę, aby móc wrócić do aktywności społecznej i zawodowej. Przede mną wiele godzin rehabilitacji i różnych form leczenia. Wierzę, że Państwa wsparcie pomoże szybko powrócić do dawnej dyspozycji. [15.02.2018]

czytaj więcej...

Człowiek bez barier 2017

Kochani,
chciałbym w kilku zdaniach odnieść się do wyróżnienia, jakie otrzymałem od Stowarzyszenia Integracja w ramach konkursu „Człowiek bez barier 2017” oraz podziękować za spływające zewsząd gratulacje...

czytaj więcej...

Wesołych Świąt 2017

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, czas wyjątkowy, dla wielu nawet magiczny. Mogą to być bowiem chwile, które wpłyną na nasze życie, zmieniając je na lepsze. Być może będzie to okres pojednania z ludźmi, z którymi nam czasem nie po drodze. Moc tych świąt jest przeogromna, wybiegająca nieomal poza ramy "rozsądku". Oto nadchodzi Boże Narodzenie!!!...

czytaj więcej...

Wesołych Świąt 2015

Czasem wydaje nam się, że już nic nas nie zaskoczy, nie zdziwi. Że wszystko co piękne i magiczne jest już poza nami. Tak jest z dzieciństwem, tak jest także ze świętami. Niekiedy może nam się wydawać, że te najlepsze są już tylko w sferze wspomnień. Ale przecież zależy to przede wszystkim od nas!!! Od tego, czy chcemy wraz z Bożym Narodzeniem i my naradzać się na nowo. Powstawać i pokonywać kolejne zakręty na zawiłej niekiedy drodze życia.

czytaj więcej...

Paweł Parus Pełnomocnikiem Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych

4 listopada 2015 Paweł Parus rozpoczął prace jako pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku. Na briefingu prasowym, wspólnie z marszałkiem Cezarym Przybylskim, Paweł Parus przedstawił swoje cele i zadania na nowym stanowisku. Podstawowym celem powołania pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych było wzmocnienie głosu tego środowiska w ustalanych przez zarząd województwa kierunkach polityki społecznej. Pełnomocnik będzie również wspierał marszałka w działaniach podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością.

czytaj więcej...

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

29 sierpnia 2015 roku o godz. 14:00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Pilczyckiej 25 we Wrocławiu odbędzie się uroczystość ślubna, podczas której zostanie zawarty związek małżeński pomiędzy Joanną Kmieciak a Pawłem Parusem. Wszystkich chcących uczestniczyć w tej uroczystości z całego serca serdecznie zapraszamy.
Asia i Paweł

Zapraszam do obejrzenia nowego reportażu o KKN

Lato powoli się kończy. Za nami sezon piknikowy, podczas którego udało się zorganizować kilka przyjemnych wyjazdów w ciekawe miejsca. Podczas jednego z nich pojechała a nami fantastyczna ekipa TV Dami, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zrealizowała reportaż z eskapady do Bełchatowa na mecz GKS-Śląsk.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia materiału na naszym kanale Youtube KKN TV: Reportaż z wyjazdu KKN na mecz GKS Bełchatów - Ślask

Rozliczamy podatek za rok 2013

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Każdy pracujący w 2013 roku Polak musi do końca kwietnia rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Przy okazji będzie mógł - niezależnie od zamożności - stać się darczyńcą, przekazując jeden procent swojego% na szczytny cel. Wystarczy odpowiednio wypełnić swój PIT.

czytaj więcej...

Film "Zwyciężymy" 2013

Od ponad pięciu lat moje życie skupione jest na pracy na rzecz osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Film "Zwyciężymy" jest zarówno podsumowaniem działalności, jak i obrazowym przykładem na to, że ludzie pomimo niepełnosprawności mogą normalnie żyć, spełniając swoje pasje i marzenia.

Film "Zwyciężymy"

Trwa okres rozliczenia za rok 2012

Pierwsze cztery miesiące każdego roku to okres rozliczenia naszego%, który potrwa do końca kwietnia. Jak zwykle każdy obywatel naszego kraju będzie mógł przeznaczyć 1 procent swojego% na cele charytatywne. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na to, jak go dobrze spożytkować, zachęcam do przekazanie go na moje subkonto o nazwie "PARI" w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia. Zebrane środki przeznaczę na kosztowną rehabilitację, pomoc asystenta osobistego i sprzęt pomocniczy. Zapewniam, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Gorąco apeluję, by przywileju obdarowania jednym procentem NIE MARNOWAĆ...

czytaj więcej...

Film "Połączeni Sportem" 2012

W ramach projektu "Połączeni Sportem" powstał film o tym samym tytule. Materiał traktuje o idei tego projektu, jego uczestnikach i ich emocjach, jakie przeżywali podczas tego niezwykłego przesięwzięcia.

Film Połączeni Sportem cz. 1 Film Połączeni Sportem cz. 2

Film "Eurointegracja" 2012

W ramach projektu "Co wiesz o Euro 2012?" powstał film "Eurointegracja". Ma on promować miasto Wrocław, jako miejsce spotkań, otwarte i przyjazne dla wszystkich. Film kręcony był w potwornym mrozie (około minus 15 stopni).

Film "Eurointegracja

Powołanie do Wojewódzkiej Rady ds Osób Niepełnosprawnych

11 października 2011 roku z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca otrzymałem powołanie w skład Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w kadencji 2011 r. - 2015 r.

Kolejny etap edukacji zakończony

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że 11 lipca 2011 roku ukończyłem studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w specjalności Dziennikarstwo sportowe z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem.

Rozpoczął się okres rozliczenia% za rok 2010

Jak zwykle o tej porze roku rozpoczyna się okres rozliczenia naszego%, który potrwa do końca kwietnia. Każdy będzie mógł przeznaczyć 1 procent na cele charytatywne. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na to, jak go spożytkować, zachęcam do przekazanie go na moje subkonto o nazwie "PARI" w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia. Mogę zapewnić, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Apeluję, by przywileju obdarowania jednym procentem NIE MARNOWAĆ...

czytaj więcej...

Film pt. "Przełamywanie barier"

W grudniu 2010 roku na stronie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, którego mam zaszczyt być szefem, odbyła się premiera filmu pt. "Przełamywanie barier". Reportaż ten traktuje o funkcjonowaniu pierwszej w Polsce organizacji zrzeszającej niepełnosprawnych kibiców. Reżyserami tego filmu jestem ja oraz mój kolega - Mirek Szczepanik, student dziennikarstwa sportowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. 6 stycznia 2011 roku w stacji TeDe odbyła się premiera telewizyjna naszego filmu. Można go również obejrzeć na stronie KKN-u, do czego gorąco zachęcamy. Więcej filmów znajdziecie Państwo w dziale -PUBLIKACJE, MEDIA-...

czytaj więcej...

Nowa odsłona strony

Po długim okresie braku zmian, mogę w końcu zaprezentować Państwu nową szatę graficzną mojej strony. Jej głównym architektem jest Ania, której serdecznie dziękuję za wykonaną pracę. Ja zajmuję się uzupełnianiem danych i stroną merytoryczną. Mam nadzieję, że witryna będzie regularnie rozbudowywana, a informacje w miarę możliwości aktualne. Nad niektórymi działami wciąż pracuję, więc proszę o cierpliwość. Myślę, że do końca stycznia wszystkie prace nad stroną zostaną zakończone.