„Jesteś tym co podołasz” - Wiesława Szmborska

 

Aktualności

 

 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami, Milicz, 6 maja 2024r.

6 maja w Miliczu odbyło się niezwykłe wydarzenie. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z okazji Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowało happening - marsz w stronę serca miasta, Milickiego rynku.

W pochodzie uczestniczyli nie tylko uczniowie milickich szkół i przedszkoli, ale także zaszczytni goście, w tym Europoseł Jarosław Duda, Ambasadorka Milickiego Stowarzyszenia Ewelina Lisowska, Paweł Parus Pełnomocnik Marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, Wójt Gminy Krośnice, Andrzej Biały oraz burmistrz gminy Milicz - Wojciech Piskozub. Na milickim rynku odbyło się serdeczne powitanie wszystkich uczestników i zaproszonych gości przez Panią Prezes Alicję Szatkowską.

Godność osób z niepełnosprawnościami powinna być priorytetem naszego społeczeństwa. Każdy kto ma jakąkolwiek niepełnosprawność ma świadomość, jak ważne jest kształtowanie takich cech jak: empatia, wrażliwość i integracja. Dlatego coroczne przemarsze są świetną okazją do pokazania, że każdego człowieka należy traktować z godnością i szacunkiem, niezależnie od jego sytuacji życiowej - podkreśla Paweł Parus.

Po marszu goście zostali zaproszeni do odwiedzenia spółdzielni socjalnej "Poza horyzont" i Milickiego Centrum Wsparcia Capitol - ośrodka wczesnej interwencji. A już 9 maja w czwartek odbędzie się koncert Arki Noego w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

Foto: Marcin Folmer

 

« powrót